31.1.2018 | Kategorie: Aktuality

Dne 25. ledna 2018 se v Top Hotelu Praha uskutečnil Seminář POZEM – zkušenosti s VFP. Semináře se zúčastnilo téměř čtyřicet geodetů, projektantů a zástupců SPÚ.

V úvodní prezentaci představil Pavel Borek novinky v produktech a licencích Bentley. Následovalo seznámení s novou verzí programu POZEM, který umožňuje v prostředí Bentley zpracovávat a odevzdávat všechny etapy komplexní pozemkové úpravy. K hlavním novinkám ve verzi POZEM 17 patří jednotné spouštění kontrol, nové prohlížení chyb či jednodušší práce s plochami břemen.

Praktické zkušenosti s přejímkou dat VFP (výměnný formát pozemkových úprav) na pobočkách SPÚ představil Ing. Richard Filip, Ph.D., vedoucí oddělení pozemkových úprav z Krajského pozemkového úřadu pro Pardubický kraj. Nastínil základní problémy při předávce dat VFP.

Jak správně exportovat data do VFP, jak je zkontrolovat a jak řešit problémy, předvedl v praktických ukázkách Jan Vorlíček. Na závěr proběhlo slosování dotazníků o drobné ceny.

Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na viděnou na dalším semináři.


Prezentace ke stažení

Pokud máte zájem o přednášky, vyplňte následující formulář a my Vám e-mailem zašleme odkaz ke stažení (pokud Vám e-mail nebude doručen, zkontrolujte prosím složku s nevyžádanou poštou).


Prohlédněte si fotografie ze semináře